WWE & TNA iMPACT Türkiye | Wrestling Turkey

Forumumuzun tamamını görebilmek ve yararlanabilmek için üye olmalısınız.

Join the forum, it's quick and easy

Forumumuzun tamamını görebilmek ve yararlanabilmek için üye olmalısınız.

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

En son konular

» Ben geldim
tarafından SES CM PunK SES Salı Ağus. 23, 2011 8:46 pm

» Cena ile Punk Eve'nin doğum gününü kutluyor
tarafından SES CM PunK SES Salı Ağus. 23, 2011 8:41 pm

» RAW 22/08/11
tarafından The Straight Edge Savior Salı Ağus. 23, 2011 8:37 pm

» Christian on RAW
tarafından Land of Extreme Salı Ağus. 23, 2011 6:51 pm

» Rey Mysterio (Ringe Dönüş)
tarafından Made Punk Savior Salı Ağus. 23, 2011 6:27 pm

» Christian isyanı! [RPG]
tarafından Land of Extreme Salı Ağus. 23, 2011 6:18 pm

» Chris Jericho Talk About WHC!
tarafından Cult Of Personality Salı Ağus. 23, 2011 5:55 pm

» Triple H ringde [RPG]
tarafından Cult Of Personality Salı Ağus. 23, 2011 5:44 pm

» Kurt Angle
tarafından Save_us.x29 Salı Ağus. 23, 2011 5:24 pm

» WWE RAW | August 22nd 2011 | 08/22/2011 | HDTV | Watch Online/ Download
tarafından Rated RKO Salı Ağus. 23, 2011 3:36 pm

+2
Cult Of Personality
The Paranormal Champion
6 posters

Pes 2012'deki Yenilikler

The Paranormal Champion
    The Paranormal Champion
    Jobber
    Jobber

Pes 2012'deki Yenilikler Empty Pes 2012'deki Yenilikler

Mesaj tarafından The Paranormal Champion Perş. Tem. 28, 2011 8:27 am

Tanıtım

1-Bindirmeler : Videonun ilk bölümünde Overlap’lar yani bindirmeler anlatılmış. PES 2011 ve PES 2012′deki farklar üstüste gösterilip PES 2012′deki yeniliklere dikkat çekilmiş. Videodaki farklı görüntülerde de görüldüğü gibi oyunun yapay zekası bu konu da çok geliştirilmiş. PES 2011′de ver-kaç kombinasyonuyla yaptığımız pası veren oyuncunun bindirme yapması dışında PES 2012′de topsuz bölgedeki oyuncular da oyunun gidiş yönüne göre bindirmeler yapabiliyor ve ya 2 kişi verkaç yaparken 3. bir futbolcu kendine boş alan yaratıp pas isteyebiliyor.

2-Çapraz koşular : Yine PES 2011′den örenekler verilmiş bu bölümde.PES 2011′de atak sırasında aralara kaçan futbolcular kaleye dik koşuyorlar. Bu durum da pas vermeyi oldukça zorlaştırıyor. Videoyu izlerken ne demek istediğimi çok iyi anlayacaksınız.PES 2012′de ise çapraz koşular gerçekten çapraz koşu Oyuncular gidecekleri yeri pozisyondaki boşluklara göre seçip en boş en rahat pas alabileceği yere müthiş koşular yapıyor.

3-Dummy Runs ( Sahte koşular) : Hani maç yorumlarken Rıdvan Hoca der ya burada orta saha müthiş bi ters koşu yaparak kanattaki adama yol açmış diye, işte bu olay daha önce hiç yoktu PES serilerinde. PES 2012′de ise bu da mevcut. Oyuncu sahte koşular yaparak bir rakibini de kendiyle sürükleyip topu süren arkadaşına yol açıyor , boşluk yaratıyor. Bu özelliğin daha çok multi(çok oyunculu) oynayan arkadaşlara fayda sağlayacağını düşünüyorum.

4-Zonal Defense (Alan savunması) : Burada da büyük türk spor yorumcusu Ömer Üründül’ü analım. “Bloklar arası bağlantı”. Futbolun olmazsa olmazı. PES 2011′i gösteren görüntülerde açıkça görüyoruz ki rakip takım hücüm yaparken bizim ortasahamız Formation Settings’de ayarladığımız şekilde sahaya yayılıyor. Örneğin ; 4-3-3′lük bir sistemde rakip takım oyuncuları önce ortasahadaki 3 kişiyi geçiyor daha sonra karşılarında 4 kişilik savunma bloğu çıkıyor ve onu da geçebilirise golü yapıyor. PES 2012 ‘de ise ortasaha ve defans oyuncuları birbirlerine yakın duruyor ve rakip takım hücumcularını beraber karşılayıp beraber hareket ediyorlar. Kısacası artık 4kişiyle değil 7 kişiyle savunma yapıyorsunuz.

5-Zonal Marking ( Takım Markajı) : Diyelim ki alan savunması yerine adam adama markaj şeklinde savunma yapmayı seçtiniz. Oyuna hakim olanlar bilirler PES 2011′de ve daha önceki PES serilerinde bu adam adama markaj olayı pek etkili değildi. Bunun da en büyük sebebi yapay zekanın çok gelişmemiş olmasıydı. PES 2012′deki videodan açıkça anlıyoruz ki adam adama markaj için yapay zeka oldukça geliştirilmiş.

6-Off the Ball Control ( Topsuz Alandaki Oyuncunun Kontrolü) : İşte bu PES 2012 ile gelecek olan belki de en büyük yenilik. Topsuz alandaki oyuncunun kontrolü. Taç atarken, korner kullanırken , frikik atarken yani duran toplarda hem topu atacağınız noktayı belirliyorsunuz hem de topsuz alandaki oyuncuları yönetiyorsunuz. Anladığım kadarıyla bunu sağ analog ile yapacağız. Mesela Guti’yle korner kullanıyorsun ön direğe atacaksın aynı zamanda en iyi kafa vuracak adam olan Almeida’yı kontrol ederek markajdan kurtarıp ön direğe koşmasını sağlayabileceksin. Yorumcunun da dediği gibi oyunun özgürlüğünü tamamen oyuncuya vermişler bu uygulamayla.

Cult Of Personality
    Cult Of Personality
    Yönetici
    Yönetici

Pes 2012'deki Yenilikler Empty Geri: Pes 2012'deki Yenilikler

Mesaj tarafından Cult Of Personality Perş. Tem. 28, 2011 8:31 am

Muhteşem yenilikler oyun dahada gerçekçi olacak.PES gerçekten harika bir oyun.Ama tek kötü yönü Avrupa Liglerinin telif hakkını alamaması.Sırf bu yüzden PES oynamıyorum.Teşekkürler.
    The Extinguished Champ
    The Extinguished Champ
    Opener
    Opener

Mesaj tarafından The Extinguished Champ Perş. Tem. 28, 2011 2:29 pm

Cult Of Personality demiş ki:Muhteşem yenilikler oyun dahada gerçekçi olacak.PES gerçekten harika bir oyun.Ama tek kötü yönü Avrupa Liglerinin telif hakkını alamaması.Sırf bu yüzden PES oynamıyorum.Teşekkürler.

Bunu halledebiliyoruz ki, 1-2 yamayla. Hatta daha iyi şeylerde yapabiliyoruz.

PES'i PS3'e alacağım serisi çok güzel bence.
    Second City Savior
    Second City Savior
    Mid Card
    Mid Card

Mesaj tarafından Second City Savior Perş. Tem. 28, 2011 3:24 pm

Oyun Harika Olmuş,Gerçi Zaten Harikaydı Very Happy Bayağı Gerçekci
    Turkish Angel
    Turkish Angel
    Legend
    Legend

Mesaj tarafından Turkish Angel Perş. Tem. 28, 2011 3:39 pm

Bu oyunu almassam namerim diyorum.Oyun harika.Yenilikler harika ne diyelim ki.Fifa'yı geçer bu oyun :good:
    Rated R-Cenation
    Rated R-Cenation
    Legend
    Legend

Mesaj tarafından Rated R-Cenation Perş. Tem. 28, 2011 3:56 pm

Harika yenilikler var özellikle son özelliğini çok beğendim sağol.

Forum Saati Paz Mayıs 19, 2024 8:01 pm